ZAPRASZAMY OSOBY BEZROBOTNE I PRACODAWCÓW!
TRWA REKRUTACJA!
Powiat Strzeliński / Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie realizuje projekt:
„Aktywizacja osób bezrobotnych w powiecie strzelińskim (II)"
w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
- Cel projektu: zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie strzelińskim.
- Okres realizacji: 01.01.2025 r. – 31.12.2025 r.
- Zadania realizowane w ramach projektu:
-
-
- poradnictwo zawodowe / pośrednictwo pracy / Indywidualny Plan Działania (obowiązkowe dla wszystkich uczestniczek i uczestników projektu),
-
-
- staże u pracodawcy,
- szkolenia indywidualne,
- prace interwencyjne,
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – REKRUTACJA ZAKOŃCZONA,
- refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy - REKRUTACJA ZAKOŃCZONA.
- Grupy docelowe: osoby bezrobotne w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Strzelinie, w szczególności:
- znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiety, osoby w wieku 50 lat
i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich
kwalifikacjach;
- osoby młode w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET*.
- Rekrutacja do projektu prowadzona jest na bieżąco do wyczerpania środków przeznaczonych na poszczególne formy wsparcia.
Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych
przeprowadzoną przez doradcę klienta.
- Rezultaty: Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia, zdobycie kompetencji / kwalifikacji przez osoby bezrobotne, utworzenie nowych miejsc pracy w powiecie strzelińskim.
- Wartość projektu: 2 814 321,91 zł
- Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 970 025,34 zł
- Informacje na temat projektu można uzyskać osobiście w urzędzie, na stronie www.strzelin.praca.gov.pl, https://www.facebook.com/pupstrzelin/?locale=pl_PL
lub pod numerem telefonu:
▪ Staże - pokój nr 13, tel. 71 39 21 981 wew. 37.
▪ Szkolenia, prace interwencyjne, środki na podjęcie działalności gospodarczej (dotacje), refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy - pokój nr 5, tel. 71 39 21 981 wew. 27.
Projekt realizowany zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.
Uczestnicy projektu mają możliwość pisemnego zgłaszania do Instytucji Pośredniczącej, tj. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, 58-306 Wałbrzych, ul. Ogrodowa 5B, podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. oraz Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r.
Podmioty uczestniczące w Projekcie mają możliwość zgłoszenia Instytucji Pośredniczącej, m.in. za pomocą anonimowego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Instytucji Pośredniczącej: http://www.dwup.pl/kontakt/formularz.html, informacji o możliwości wystąpienia nadużycia finansowego, w tym konfliktu interesów lub korupcji.
#FunduszeEuropejskie
Data aktualizacji: 21.03.2025 r.
* Osoba z kategorii NEET: osoba w wieku 18-29 lat, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:
nie pracuje – tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo,
nie kształci się – tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki,
nie szkoli się – tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy; w procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni.